2018, Art Meets Art, Recenze parfémů

Recenze: Bohemian Rhapsody (Eau de Parfum)

(Pro ty, kterým utekl článek o Bohemian Rhapsody, přejděte sem).

Značka Art Meets Art je společným dítětem světoznámých parfumérů (Christophe Raynaud, Frank Voelkl, Alberto Morillas a Fabrice Pellegrin). Na jejich loňskou novinku zosobňující slavnou píseň skupiny Queen, jsem se dlouho těšila. Díky ztracené zásilce (Česká pošta se opět vyznamenala), jsem si musela počkat o něco déle, avšak čekání se vyplatilo. Teď už ale k recenzi.

První dojem

Na první nezávazné přičichnutí působí jemně, avšak po nástřiku překvapí svou razancí. Předpokládám, že právě aldehydy mají na svědomí onu razanci, s jakou vůně nastupuje. Podle složení jsem z nich měla trochu obavu (zbytečně). Po první půlhodince aldehydy zeslábnou a dají vyniknout černému rybízu, který plynule navázal na další květinovou fázi.

Zde se růže a jasmín přetlačuje, chvílemi je tak obtížné říci, která z těchto dvou složek je znatelnější. Jakmile se však usadí, vytváří báječné duo a vůně tak získá na uhlazenosti. V závěru květiny ustoupí do pozadí a nechají tak vyniknout svěžímu základu, který postupně slábne, až celkem nenápadně vyprchá. Pokud bych ji měla shrnout, pohybuje se někde na rozhraní chypré-květinové vůně.

Bohemian Rhapsody (Eau de Parfum) jsem zkoušela v zimě, ale není to úplně ono. Myslím, že na jaře/podzim by mohla být o poznání lepší. Vůně má velmi zvláštní, měnící se náboj.

Parfém pro éterickou bytost

Přirovnání o elegantní, tajemné a romantické vůni k ní opravdu sedí. Ačkoliv se jedná o unisexku, typově se hodí spíše pro ženu. Na denní nošení či zvláštní příležitosti je ideální. Večer by se však mohla trochu ztrácet.

Robustnější flakón je charakteristický pro každý parfém z dílny Art Meets Art. Ani Bohemian Rhapsody není výjimkou. Není to sice nic nového, na druhou stranu parfémy značky působí uceleně a přehledně.

Přihlédnu-li k názvu, myslím, že se podařilo vytvořit neotřelou vůni, která důstojně reprezentuje slavnou píseň s nezaměnitelným otiskem Freddieho Mercuryho.

Celkové hodnocení: 8,5/10.


Napsat komentář